Studia podyplomowe

Wojskowy Instytut Medyczny jako Instytut posiada uprawnienia do organizowania i prowadzenia studiów podyplomowych związanych z medycyną oraz zarządzaniem w służbie zdrowia. Oprócz zajęć teoretycznych duży nacisk kładziemy na umiejętności praktyczne. Trudno bowiem wyobrazić sobie sprawne zarządzanie, jeśli decydent nie pozna zasad i nie posiądzie choćby podstawowych umiejętności, jakimi musi wykazywać się kierownik. Dlatego w WIM prowadzimy zajęcia dające umiejętności praktyczne. Naszymi słuchaczami są nie tylko osoby bezpośrednio związane z wojskiem. Nasza oferta skierowana jest do osób, które chcą uzyskać wiedzę teoretyczną połączoną z praktycznym jej wykorzystaniem.

Zarządzanie operacyjne w podmiocie leczniczym

Wiedza Wojskowego Instytutu Medycznego oraz praktyczne doświadczenie trenerów z MALINOWSKI & PARTNERS (właściciel marki P&M GROUP)to gwarancja użytecznej wiedzy zdobytej na studiach podyplomowych „Zarządzanie Operacyjne w Podmiocie Leczniczym”. Studia stanowią nową propozycję w ramach oferty dydaktycznej, skierowanej ku wyzwaniom współczesnego rynku ochrony zdrowia. Głównym celem studiów jest wyszkolenie kadry średniego szczebla kierowniczego (lub „decyzyjnego”) w zakresie zarządzania podmiotami leczniczymi i ich komórkami wewnętrznymi na poziomie operacyjnym. Studia skierowane są do osób, które znają procesy medyczne w swojej organizacji i chcą nauczyć się skutecznego i praktycznego zarządzania nimi. Zapraszamy: pielęgniarki naczelne, przełożone, pielęgniarki oddziałowe, koordynujące, kierowników oraz innych pracowników zainteresowanych tą tematyką. Studia ruszają od kwietnia 2017 r.

Zarządzanie i kierowanie zakładami leczniczymi resortu obrony narodowej

Celem studiów podyplomowych ,,Zarządzanie i kierowanie zakładami leczniczymi resortu obrony narodowej” jest wykształcenie kandydatów na kierownicze stanowiska w Wojskowej Służbie Zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów leczniczych MON. Studia kształcąc kandydatów na stanowiska kierownicze w podmiotach leczniczych MON, przyczyniają się do zwiększenia zasobów osobowych w tym zakresie. Uczestnicy studiów, w ramach intensywnego programu zajęć nabędą wiedzę uwzględniającą elementy prawne, finansowe, zarządcze oraz związane ze specyfiką funkcjonowania służby zdrowia. Studia realizowane na zlecenie MON.

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 22 261 818 357, 22 261 817 748