Studenci

Studenckie Koło Naukowe Medycyny Stanów Nagłych i Symulacji Medycznej

 

 

Studenckie Koło Naukowe Medycyny Stanów Nagłych i Symulacji Medycznej powstało w roku akademickim 2016/2017. Funkcjonowało początkowo przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym CSK MON WIM, a w momencie utworzenia Pracowni Symulacji Medycznej w Centrum Kształcenia Podyplomowego, Doskonalenia Zawodowego i Symulacji Medycznej jego działalność rozszerzono o elementy symulacji medycznej. Opiekunami Koła, od początku jego istnienia są ppłk dr med. Krzysztof KARWAN i kpt. rez. lek. med. Maciej BŁASZCZYSZYN. Funkcję przewodniczącego Koła pełni student WUM – Piotr Grabski.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracą w Studenckim Kole Naukowym Medycyny Stanów Nagłych i Symulacji Medycznej działającym przy CKPDZiSM oraz SOR WIM do czynnego udziału w dyżurach medycznych, spotkaniach klinicznych oraz warsztatach praktycznych. Naszym głównym celem jest nauka wykorzystywania wiedzy teoretycznej z zakresu medycyny ratunkowej w praktyce, działalność z zakresu szeroko rozumianej symulacji medycznej oraz poznawanie zasad wykonywania procedur klinicznych medycyny ratunkowej. Naszą ambicją jest również wspólne poszerzanie dorobku naukowego, publikacja prac, monografii oraz udział w konferencjach naukowych.

Jeżeli jesteś zainteresowany rozwojem naukowym, zdobywaniem wiedzy, pasjonuje Cię medycyna ratunkowa i symulacja medyczna – nasze Koło jest właśnie dla Ciebie.

Pragniemy stworzyć warunki i możliwości do samodzielnego prowadzenia badań naukowych, publikowania artykułów, przygotowywania i prezentowania wystąpień na konferencjach i zjazdach. Biorąc udział w dyżurach u boku lekarzy Mazowieckiego Centrum Urazowego będziesz mógł/mogła doskonalić umiejętności w zakresie diagnostyki i leczenia stanów zagrożenia zdrowia i życia oraz praktycznego wykonywania procedur ratunkowych.

Osoby zainteresowane współpracą (studiujące na kierunkach: Lekarski, Ratownictwo Medyczne, Pielęgniarstwo) prosimy o przesłanie krótkiej informacji o sobie, swoich zainteresowaniach, dotychczasowym dorobku naukowym i klinicznym oraz przede wszystkim oczekiwaniach co do formy działalności Koła na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Analiza zebranych danych pozwoli nam na działalność adekwatną do oczekiwań członków naszego Koła.

Praktyka zawodowa dla studentów

Ogromnym zainteresowaniem w Wojskowym Instytucie Medycznym cieszą się praktyki zawodowe, które prowadzimy niemalże w każdej dziedzinie zdrowia i medycyny. Jeżeli chciałbyś zostać naszym praktykanetm - wypełnij Wniosek o praktykę zawodową.