W dniach 03-05.04.2017 r. odbyło się szkolenie pt. "Taktyczno - ewakuacyjne ratownictwo medyczne z elementami zaawansowanych zabiegów ratujących życie"(TERM).

Podczas 3-dniowych zajęć zaprezentowano aktualne wytyczne taktyczno-bojowej opieki nad poszkodowanym (TCCC) i najnowsze trendy w opiece przedszpitalnej (Combat Trauma System).
Zajęcia prowadzili:
Krzysztof Pluta „WIR” pierwszy w Polsce absolwent kursu Special Operations Combat Medic (SOCM) elitarnej szkoły JSOMTC dla medyków sił specjalnych USA w Fort Bragg oraz kursu dla medyków piechoty armii USA 68W Combat Medic w Fort Sam Houston, operator z ponad 15 letnim doświadczeniem w zespole bojowym Jednostki Wojskowej Komandosów. WIR spędził ponad 40 miesięcy jako operator-medyk zespołu bojowego w rejonach objętych konfliktami zbrojnymi uznanymi za strefę działań wojennych, oraz praktyką w składzie personelu śmigłowców MEDEVAC. Ten czas przekłada się na ogromną praktykę oraz doświadczenie w udzielaniu pomocy na polu walki. St.sierż. Krzysztof Pluta w ramach zajęć MA (military assistance) zajmował się również szkoleniem medyków sił specjalnych armii Polskiej, Irackiej, Afgańskiej oraz USA. W uznaniu zasług został odznaczony m.in. Orderem Krzyża Wojskowego oraz Buzdyganem (wojskowy „oscar” przyznawany przez miesięcznik Polska Zbrojna).
Sikor -  (cały czas w służbie czynnej).  Żołnierz medycyną polową zajmuje się od wielu lat, jako medyk służył także na misji w Afganistanie. W czasie drugiej zmiany misji w Iraku, w zasadzce kula z kałasznikowa przebiła hełm „Sikora”, ale tylko drasnęła ucho. Chwilę później dostał w bark. Znowu szczęśliwie. Kula przeszła przez mięśnie, nie uszkodziła kości, nerwów, arterii. Odmówił rotacji medycznej do kraju, po kilku tygodniach leczenia w szpitalu polowym wrócił do oddziału. Potem kolejny raz służył w Iraku i w Afganistanie. Jest jednym z pierwszych odznaczonych Orderem Krzyża Wojskowego, współczesnym odpowiednikiem orderu Virtuti Militari. Ostatni rok spędził natomiast w Niemczech, gdzie razem z innymi instruktorami współtworzył i prowadził kurs dla medyków sił specjalnych NATO.