pre-loader

Staż podyplomowy

Bieżące informacje Staż podyplomowy Lekarze i lekarze dentyści

.

Wykład nr IX z cyklu wykładów w ramach stażu podyplomowego 2023/2024

  serdecznie zapraszam na kolejny wykład z cyklu wykładów w ramach stażu podyplomowego 2023/2024, który odbędzie się w dniu 18 czerwca 2024 r. (wtorek), o godz.: 10.00 w Sali Wykładowej LOMiTI.

  Wykład zatytułowany: "Dokumentacja medyczna prowadzona w Klinice i Poradni- zalecenia praktyczne dla lekarza rozpoczynającego samodzielną pracę" wygłosi Pan płk dr n. med. Zbigniew Nowak - Kierownik Poradni Specjalistycznej, specjalista chorób wewnętrznych i nefrologii.

  Propozycję „dodatkowych” wykładów - prosimy kierować do WKPL email: stazpodyplomowy@wim.mil.pl

Wykład nr VIII z cyklu wykładów w ramach stażu podyplomowego 2023/2024

  serdecznie zapraszam na kolejny wykład z cyklu wykładów w ramach stażu podyplomowego 2023/2024, który odbędzie się w dniu 04 czerwca 2024 r. (wtorek), o godz.: 10.00 w Sali Wykładowej LOMiTI.

  Wykład zatytułowany: "Wystawianie recept dla lekarza rozpoczynającego samodzielną pracę - zwięźle i praktycznie" wygłosi Pan płk dr n. med. Zbigniew Nowak - Kierownik Poradni Specjalistycznej, specjalista chorób wewnętrznych i nefrologii.

  Propozycję „dodatkowych” wykładów - prosimy kierować do WKPL email: stazpodyplomowy@wim.mil.pl

Wykład nr VII z cyklu wykładów w ramach stażu podyplomowego 2023/2024

  serdecznie zapraszam na kolejny wykład z cyklu wykładów w ramach stażu podyplomowego 2023/2024, który odbędzie się w dniu 23 kwietnia 2024 r. (wtorek), o godz.: 10.00 w Sali Wykładowej LOMiTI.

  Wykład zatytułowany: "Okulistyka nowoczesna dyscyplina zabiegowa - praktyczne zalecenia dla lekarza rozpoczynającego samodzielną pracę" wygłosi Pani dr n. med. Katarzyna Lewczuk– adiunkt w Klinice Okulistyki WIM-PIB, Koordynator poradni Okulistycznej, specjalista w dziedzinie Okulistyki.

  Propozycję „dodatkowych” wykładów - prosimy kierować do WKPL email: stazpodyplomowy@wim.mil.pl

Wykład nr VI z cyklu wykładów w ramach stażu podyplomowego 2023/2024

  Szanowni Państwo,

  serdecznie zapraszam na wykład z cyklu wykładów w ramach stażu podyplomowego 2023/2024, który odbędzie się w dniu 26 marca 2024 r., o godz.: 13.00 w Sali Wykładowej LOMiTI.
  Wykład zatytułowany: „Kardiochirurgia nowoczesna dyscyplina zabiegowa - praktyczne zalecenia dla lekarza rozpoczynającego samodzielną pracę" wygłosi Pan dr n. med. Leszek Gryszko – Kierownik Kliniki Kardiochirurgii, Specjalista Kardiochirurgii.

  Propozycję „dodatkowych” wykładów - prosimy kierować do WKPL email: stazpodyplomowy@wim.mil.pl

Wykład nr V z cyklu wykładów w ramach stażu podyplomowego 2023/2024

  Szanowni Państwo,

  serdecznie zapraszam na wykład z cyklu wykładów w ramach stażu podyplomowego 2023/2024, który odbędzie się w dniu 27 lutego 2024 r., o godz.: 10.00 w Sali Wykładowej LOMiTI. Wykład zatytułowany: „Nefrologia w codziennej praktyce okiem lekarza POZ i Specjalisty" wygłosi Pan płk dr n. med. Zbigniew Nowak - Kierownik Poradni Specjalistycznej, specjalista chorób wewnętrznych i nefrologii.

  Propozycję „dodatkowych” wykładów - prosimy kierować do WKPL email: stazpodyplomowy@wim.mil.pl

Staż cząstkowy z endokrynologii w ramach części personalizowanej stażu podyplomowego
Staż cząstkowy z dermatologii i wenerologii w ramach części personalizowanej stażu podyplomowego

  Szanowni Państwo,

  informujemy o braku wolnych terminów i możliwości odbywania stażu cząstkowego z dermatologii i wenerologii w ramach części personalizowanej stażu podyplomowego w Wojskowym Instytucie Medycznym - Państwowym Instytucie Badawczym do końca października 2024 r.

Wykład IV z cyklu wykładów w ramach stażu podyplomowego 2023/2024

  Szanowni Państwo,

  serdecznie zapraszam na wykład z cyklu wykładów w ramach stażu podyplomowego 2023/2024, który odbędzie się w dniu 23 stycznia 2024 r., o godz.: 10.00 w Sali Wykładowej LOMiTI. Wykład zatytułowany: „Reumatologia w codziennej praktyce okiem lekarza POZ i Specjalisty” wygłosi dr n. med. Małgorzata Tłustochowicz z Poradni Reumatologicznej, specjalista chorób wewnętrznych i reumatologii.

  Kolejny wykład odbędzie się w dniu 27 lutego 2024 r., o godz.: 10.00 w Sali Wykładowej LOMiTI. Wykład zatytułowany: "Dokumentacja medyczna prowadzona w Klinice i Poradni - zalecenia praktyczne dla lekarza rozpoczynającego samodzielną pracę” wygłosi płk dr n. med. Zbigniew Nowak - Kierownik Poradni Specjalistycznej, specjalista chorób wewnętrznych i nefrologii.

  Propozycję „dodatkowych” wykładów - prosimy kierować do WKPL email: stazpodyplomowy@wim.mil.pl

Wykład III z cyklu wykładów w ramach stażu podyplomowego 2023/2024

  Szanowni Państwo,

  serdecznie zapraszam na wykład z cyklu wykładów w ramach stażu podyplomowego 2023/2024, który odbędzie się w dniu 19 grudnia 2023 r., o godz.: 10.00 w Sali Wykładowej LOMiTI. Wykład zatytułowany: „Kardiologia w WIM-PIB - praktyka kliniczna, nauka i rozwój” wygłosi Pan płk. prof. dr hab. n. med. Paweł Krzesiński, Profesor Instytutu - Kierownik Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych, specjalista w dziedzinie kardiologii i chorób wewnętrznych.

  Kolejny wykład odbędzie się w dniu 23 stycznia 2024 r., o godz.: 10.00 w Sali Wykładowej LOMiTI. Wykład zatytułowany: "Reumatologia w codziennej praktyce okiem lekarza POZ i Specjalisty” wygłosi dr n. med. Małgorzata Tłustochowicz z Poradni Reumatologicznej, specjalista chorób wewnętrznych i reumatologii.

  Propozycję „dodatkowych” wykładów - prosimy kierować do WKPL email: stazpodyplomowy@wim.mil.pl

Wykład II z cyklu wykładów w ramach stażu podyplomowego 2023/2024

  Szanowni Państwo,

  serdecznie zapraszam na wykład z cyklu wykładów w ramach stażu podyplomowego 2023/2024, który odbędzie się w dniu 21 listopada 2023 r., o godz.: 10.00 w Sali Wykładowej LOMiTI. Wykład zatytułowany: „Urologia nowoczesna dyscyplina zabiegowa – praktyczne zalecenia dla lekarza rozpoczynającego samodzielną pracę” wygłosi Pani mjr lek. Agnieszka Grabińska - specjalista w dziedzinie urologii w Poradni Urologicznej.

  Kolejny wykład odbędzie się w dniu 19 grudnia 2023 r., o godz.: 10.00 w Sali Wykładowej LOMiTI. Wykład zatytułowany: "Kardiologia w WIM-PIB - praktyka kliniczna, nauka i rozwój” wygłosi Pan płk. prof. dr hab. n. med. Paweł Krzesiński, Profesor Instytutu - Kierownik Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych, specjalista w dziedzinie kardiologii i chorób wewnętrznych.

  Propozycję „dodatkowych” wykładów - prosimy kierować do WKPL email: stazpodyplomowy@wim.mil.pl

Wykład I z cyklu wykładów w ramach stażu podyplomowego 2023/2024

  Szanowni Państwo,

  serdecznie zapraszam na wykład z cyklu wykładów w ramach stażu podyplomowego 2023/2024, który odbędzie się w dniu 31 października 2023 r., o godz.: 10.00 w Sali Wykładowej LOMiTI. Wykład zatytułowany: „Postępy w endokrynologii na przykładzie Kliniki Endokrynologii i Terapii Izotopowej” wygłosi Pani dr n. med. Dorota Brodowska-Kania - specjalista w dziedzinie endokrynologii i chorób wewnętrznych w Klinice Endokrynologii i Terapii Izotopowej WIM-PIB.

  Kolejny wykład odbędzie się w dniu 21 listopada 2023 r., o godz.: 10.00 w Sali Wykładowej LOMiTI. Wykład zatytułowany: „Urologia nowoczesna dyscyplina zabiegowa – praktyczne zalecenia dla lekarza rozpoczynającego samodzielną pracę” wygłosi Pani mjr lek. Agnieszka Grabińska - specjalista w dziedzinie urologii w Poradni Urologicznej.

  Propozycję „dodatkowych” wykładów - prosimy kierować do WKPL email: stazpodyplomowy@wim.mil.pl

Rozpoczęcie stażu podyplomowego 2023/2024 w WIM-PIB

  Dnia 2 października 2023 r. odbyła się inauguracja stażu podyplomowego lekarzy w roku akademickim 2023/2024.
  Staż podyplomowy w WIM-PIB rozpoczęło 35 lekarzy cywilnych, skierowanych przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie oraz 7 lekarzy wojskowych – oficerów.

  W imieniu Zastępcy Dyrektora WIM-PIB ds. Naukowych – płk prof. dr hab. n. med. Marka Rękasa, tegorocznych stażystów serdecznie powitała dr hab. n. med. Jolanta Korsak- profesor Instytutu, składając tym samym gratulacje uzyskania możliwości realizacji kształcenia medycznego w naszym Instytucie.

  Lekarzom stażystom została przedstawiona struktura WIM-PIB, możliwości kliniczne, naukowe oraz edukacyjne oferowane przez Instytut m.in. udział w spotkaniach naukowych, wykładach czy korzystanie z zasobów Biblioteki Naukowej. Omówiono szczegółowo zasady i program realizacji stażu podyplomowego.

  Znakomici specjaliści są podstawą dla zapewnienia wysokiego poziomu nauczania młodych lekarzy dlatego w gronie koordynatorów stażu podyplomowego znaleźli się: dr hab. n. med. Jolanta Korsak, prof. nadzw., dr hab. n. med. Aleksandra Rymarz, dr n. med. Katarzyna Lewczuk, dr n. med. Joanna Milart, płk dr n. med. Piotr Cieślik i ppłk dr n. med. Andrzej Mazurek.

  Młodzi lekarze otrzymali pakiety powitalne WIM-PIB, ponadto zostały przekazane im niezbędne materiały dot. zajęć na najbliższe 12 miesięcy, informacje o obowiązkowych kursach oraz wykładach organizowanych przez Wydział Kształcenia Podyplomowego Lekarzy CKP WIM-PIB.

  Wykład inauguracyjny pt.: "Komunikacja z pacjentem – budowanie zaufania i poczucia bezpieczeństwa w dobie innowacyjnych technologii medycznych" wygłosiła Pani dr n. med. Barbarę Betiuk - Kierownik Poradni Szczepień Zakładu Zdrowia Publicznego, Epidemiologii i Wakcynologii Wojskowego Instytutu Medycznego - Państwowego Instytutu Badawczego.

  Po części oficjalnej uroczystości odbyły się spotkania grupowe z koordynatorami.

  Najmłodszym przedstawicielom kadry lekarskiej życzymy efektywnej nauki oraz korzystania z możliwości, jakie daje odbywanie stażu podyplomowego w Wojskowym Instytucie Medycznym - Państwowym Instytucie Badawczym.

Inauguracja stażu podyplomowego lekarzy - cywilnych oraz lekarzy - oficerów w roku akademickim 2023/2024

  Szanowni Państwo,

  inauguracja stażu podyplomowego lekarzy - cywilnych oraz lekarzy - oficerów w roku akademickim 2023/2024 r., odbędzie się dnia 2 października 2023 roku o godzinie 13:00 w Sali Dydaktycznej Centrum Kształcenia Podyplomowego Wojskowego Instytutu Medycznego - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie przy ul. Szaserów 128.

  Wykład inauguracyjny wygłosi Pani dr n. med. Barbara Betiuk nt. "Komunikacja z pacjentem – budowanie zaufania i poczucia bezpieczeństwa w dobie innowacyjnych technologii medycznych".

  Szczegółowych informacji dotyczących stażu podyplomowego udziela Wydział Kształcenia Podyplomowego Lekarzy CKP tel.:
  - Pani mgr Magdalena Bogusz 261-817-055 (stażyści cywilni),
  - Pani mgr Agnieszka Machowicz 261-818-197 (stażyści wojskowi).

Informacja dla skierowanych na staż podyplomowy do Wojskowego Instytutu Badawczego - Państwowego Instytutu Badawczego od 1.10.2023 roku

  Lekarze cywilni oraz lekarze oficerowie skierowani do realizacji stażu podyplomowego w roku 2023/2024 do Wojskowego Instytutu Medycznego - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie, proszeni są o odesłanie Ankiety stażowej dotyczącej preferowanych miejsc realizacji staży cząstkowych.

  Ankiety można składać do 01.09.2023 wyłącznie drogą elektroniczną w formie skanu na adres e-mailowy: stazpodyplomowy@wim.mil.pl

  Szczegółowych informacji udziela Wydział Kształcenia Podyplomowego Lekarzy CKP tel.:
  - Pani mgr Magdalena Bogusz 261-707-732 (stażyści cywilni),
  - Pani mgr Agnieszka Machowicz 261-818-197 (stażyści wojskowi).

  W związku z koniecznością przeprowadzenia badań profilaktycznych przed przystąpieniem do pracy, osoby skierowane na staż podyplomowy do WIM-PIB proszone są o pilny kontakt z Działem Zatrudnienia tel.: 261-816-722 (stażyści cywilni) oraz 261-816-725 (stażyści wojskowi).

Stanowisko Ministerstwa Zdrowia w sprawie realizacji dyżurów medycznych części personalizowanej stażu

  Stanowisko Ministerstwa Zdrowia w sprawie dyżurów medycznych pełnionych w trakcie realizacji stażu podyplomowego części personalizowanej dla stażystów, którzy staż rozpoczną 1 października 2023r.

  Staż personalizowany – dyżury medyczne

Wykład nr 6 z cyklu wykładów w ramach stażu podyplomowego 2023/2024

  Szanowni Państwo,

  serdecznie zapraszam na wykład z cyklu wykładów w ramach stażu podyplomowego 2023/2024, który odbędzie się w dniu 26 marca 2024 r., o godz.: 13.00 w Sali Wykładowej LOMiTI. Wykład zatytułowany: „Kardiochirurgia nowoczesna dyscyplina zabiegowa - praktyczne zalecenia dla lekarza rozpoczynającego samodzielną pracę" wygłosi dr n. med. Leszek Gryszko – Kierownik Kliniki Kardiochirurgii, Specjalista Kardiochirurgii.

  Kolejny wykład odbędzie się w dniu 23 kwietnia 2024 r., o godz.: 10.00 w Sali Wykładowej LOMiTI. Wykład zatytułowany: "Okulistyka nowoczesna dyscyplina zabiegowa - praktyczne zalecenia dla lekarza rozpoczynającego samodzielną pracę” wygłosi dr n. med. Katarzyna Lewczuk– adiunkt w Klinice Okulistyki WIM-PIB, Koordynator poradni Okulistycznej, specjalista w dziedzinie Okulistyki.

  Propozycję „dodatkowych” wykładów - prosimy kierować do WKPL email: stazpodyplomowy@wim.mil.pl