pre-loader

Pracownia symulacji

rezydentura

Pracownia symulacji Medycyna Stanów Nagłych

Szkolenia w Pracowni Symulacji Medycznej WIM odbywają się z wykorzystaniem zaawansowanych trenażerów, typowej aparatury medycznej oraz najnowocześniejszych na polskim rynku symulatorów pacjenta, tzw. HPS- Human Patient Simulator. Są to skomplikowane urządzenia, odwzorowujące sylwetkę człowieka, które odpowiednio zaprogramowane odtwarzają fizjologiczne reakcje organizmu np. na wstrząs krwotoczny, zatrzymanie krążenia, odmę prężną czy inne poważne obrażenia oraz na procedury ratunkowe lub podane leki.
Całe wyposażenie pracowni można bez problemu przenosić, tak aby szkolenia realizować np. na poligonie czy w jednostce wojskowej.

Powierzchnia Pracowni Symulacji Medycznej wynosi ok. 150 m2. Składa się ona z dwóch sal ćwiczeniowych, sterowni oraz pomieszczeń pomocniczych. Sale wyposażono w projektory oraz system nagłośnienia. Aby odtworzyć warunki nocne, można całkowicie zaciemnić pomieszczenia.
W ramach szkolenia z dużą wiernością odwzorowywane są różne miejsca, w których uczestnicy muszą udzielać pomocy poszkodowanym.

W pomieszczeniu sterowni zamontowano lustra weneckie, dzięki którym instruktorzy mogą obserwować kursantów w czasie ćwiczeń. Przebieg ćwiczeń jest nagrywany, co w czasie sesji debryfingowych pozwala instruktorom dokładnie przeanalizować i omówić zachowanie członków zespołu ratowniczego. Unikalnym rozwiązaniem jest możliwość prowadzenia szkolenia jednocześnie na dwóch symulatorach. Stanowi to dodatkowe wyzwanie dla osób szkolonych.